שותפים

רשימת הארגונים החברים בקואליציה להעסקה ישירה 

 1. אגודת הסטודנטים האוניברסיטה העברית: aguda.org.il
 2. אגודת הסטודנטיות והסטודנטים סמינר הקיבוציםhttps://www.facebook.com/SMKBstudents
 3. אגודת הסטודנטים אוניברסיטת ת"א : www.student.co.il
 4. אגודת הסטודנטים של המכללה לחינוך גופני ולספורט ע"ש זינמן במכון וינגייט
 5. אג'נדה: agenda.org.il  – אג'נדה מרכז ישראלי לאסטרטגיה תקשורתית, היא ארגון ללא כוונת רווח, הפועל לקידום נושאים של שינוי חברתי בזירה התקשורתית. אג'נדה פועלת לחיזוק שיח דמוקרטי ופלורליסטי בתקשורת, על ידי הגברת הסיקור של נושאים חברתיים ועל ידי הרחבת ההשתתפות של קבוצות מוחלשות בשיח התקשורתי.
 6. איתך – מעכי – משפטניות למען צדק חברתי:  www.itach.org.il
  איתך שמה לה למטרה לפעול לקידום זכויותיהן של נשים משכבות מוחלשות ולשינוי השיח המשפטי והחברתי בכל הנוגע לזכויותיהן וצרכיהן של נשים מן הפריפריה הכלכלית חברתית. איתך שמה לה למטרה להנגיש את הידע המשפטי לנשים משכבות מוחלשות על-מנת לאפשר לנשים לממש את זכויותיהן בכוחות עצמן ולפעול כסוכנות לשינוי חברתי. איתך שמה לה למטרה לעורר מודעות לצדק חברתי בקרב ציבור עורכות-הדין מתוך תפיסה של חובה מקצועית לפעול לכך שזכויות משפטיות תהיינה נגישות לכל אדם ולא רק לאלה שידם משגת לשכור שירותים משפטיים.
 7. ארגון הורים למערכת החינוך בירושלים
 8. איגוד היועצות הארצי במרכז השלטון המקומי בישראל ועובדות ניקיון באוניברסיטת בן גוריון מאוגדים בכוח לעובדיםhttp://ben-guryon.workers.org.il
 9. ארגון המרצים מן החוץ במכללות
 10. ארגון הסגל האקדמי הבכיר של אוניברסיטת תל אביב: www.tau.ac.il/~vaadbhir
 11. ארגון העובדים מען: www.wac-maan.org.il
  ארגון העובדים מען הינו איגוד עובדים עצמאי, המאגד עובדים ללא הבדלי לאום, דת, מין או מקצוע. מען פועל לארגן את הפועלים הבלתי מאורגנים, המהווים יותר משני שליש מכוח העבודה בישראל. מען מסייע לכל עובדת או קבוצת עובדים המעוניינים בהדרכה מקצועית וסיוע משפטי, להקים ועד עובדים, לעגן את זכויותיהם בהסכם קיבוצי, או להגיש תביעה בבית הדין לעבודה. מען פועל עם עובדי הצווארון הכחול ועם אקדמאים באופן שוויוני.
 12. ארגון הפעולה של הנכים: https://www.facebook.com/IRGON.HAPEULA
  ארגון התנדבותי לקידום רווחתם וזכויותיהם של נכים הפועל להסרת מכשולים העומדים בפני ציבור הנכים בכל קשת הנושאים הקרובה לעולמם: קצבאות, דיור, תעסוקה, חניה, נגישות, תו נכה, זכויות ילדים נכים, זכויות נכים בגיל הזהב, חינוך, אביזרי שיקום, סל התרופות, פנאי ועוד. הארגון עוסק בפעילויות מחאה ויזם הפגנות כדי להעלות למודעות הציבורית בעיות שונות. הארגון מקושר לעיתונות ולתקשורת המשודרת על כל גווניה.
 13. האגודה לזכויות האזרח: www.acri.org.il  – האגודה לזכויות האזרח פועלת מאז הקמתה בשנת 1972 להגנה על זכויות האדם ולקידומן, בכל מקום שבו הפגיעה בזכויות נעשית על ידי רשויות ישראליות או מטעמן. כיום האגודה מוכרת כארגון זכויות האדם הגדול, הוותיק והמוביל בישראל, והינו  הארגון היחיד העוסק בכל קשת זכויות האדם:  משמירה על חופש הביטוי ועד מימוש הזכות לבריאות, מהגנה על זכויות האדם בשטחים הכבושים ועד לחופש הפולחן, ממאבק לשוויון אזרחי מלא ועד להגנה על הפרטיות שלנו באינטרנט.
 14. המטה להעסקה הוגנת של מורים ומורות: אתר הפייסבוק.
 15. המשמר החברתי: hamishmar.org.il
  המשמר החברתי צמח מתוך תנועת המחאה בסוף קיץ 2011. מטרותיו: לדאוג לנוכחות אזרחית רציפה ועיקשת בכנסת, לחזק את בית הנבחרים אל מול לחצי ההון ולהזכיר לח"כים שהציבור לא שכח את תביעתו לצדק חברתי. משקיפי המשמר מגיעים לכל הדיונים שקשורים לצדק חברתי ושוויון אזרחי, צופים, מדווחים, ולאחר שצברו ניסיון גם מתחילים להעלות שאלות בוועדה. עדויות המשקיפים, ובהן מידע חיוני על תפקוד הכנסת, מתפרסמות באתר ובדפי הפייסבוק של החברים, ואף עושות את דרכן אל התקשורת המסחרית. פעילות השטח הזאת היא גם הבסיס לפרויקטים מיוחדים של המשמר, כמו "המדד החברתי" המדרג ח"כים ומפלגות לפי הצבעות בחוקים חברתיים וכלכליים.
 16. הנהגות עובדות ועובדים מופרטים כמו: חסות הנוער – מאוגדים בכוח לעובדים  
 17. הקול העולה: אתר פייסבוק
 18. התאחדות הסטודנטים הארצית: www.nuis.co.il
 19. התנועה החברתית לישראל: http://socialternative.wordpress.com/
  התנועה החברתית לישראל שמה לה למטרה לחתור לקידום מדיניות ציבורית שתבטיח שוויון הזדמנויות לכל, ככלי הדרוש להבטחת החוסן הלאומי של החברה הישראלית. התנועה מפתחת ומנגישה ידע בתחומי המדיניות החברתית-כלכלית ותיאוריות כלכליות חדשניות וביקורתיות, ורותמת סטודנטים ואקדמאים לפעילות אקטיבית המכוונת להשפיע על המדיניות הציבורית. פעילי התנועה משתתפים בסדנאות והרצאות, נחשפים לדיונים בתחום החברתי כלכלי על כל מורכבותו, רוכשים ידע וכלים להשפעה על תהליך קבלת ההחלטות בישראל ופועלים באופן אקטיבי לשיפורן של החלטות אלה.
 20. טבקה – משפט וצדק לעולי אתיופיהwww.tebeka.org.il
  עמותת טבקה ("עושה צדק" באמהרית) הוקמה בשנת 2000, במטרה לסייע להשתלבותם המוצלחת של עולי אתיופיה בחברה הישראלית. מיום הקמתה פועלת טבקה לקידום מדיניות שוויונית וסובלנית ומנהלת מאבק עיקש על מנת לעקור מהשורש תופעות של אפליה וגזענות. העמותה מגינה על זכויות העולים ובונה את חוסנה החברתי של קהילת יוצאי אתיופיה.
 21. כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי: workers.org.il
  כוח לעובדים ארגון עובדים דמוקרטי – הוא ארגון עובדים ישראלי שהוקם בשנת 2007 ומאגד עובדים מתחומים שונים.  בכוח לעובדים מסייעים לקבוצות עובדים להתאגד ולהקים ועדי עובדים, על מנת להגן על זכויות העובדים ואף לחתום מול המעסיק על הסכם קיבוצי שמעגן בתוכו את שיפור תנאי ההעסקה. בכוח לעובדים מאוגדים עובדים מתחומים שונים: מורות, עובדות סוציאליות, עובדי ייצור ועוד, במגזר הציבורי ובגזר הפרטי, לרבות עובדי/ות קבלן.
 22. כנסת פתוחה: oknesset.org
  אתר כנסת פתוחה הוא פרויקט מבית הסדנא לידע ציבורי, החושף ומנגיש מידע על המתרחש בכנסת. מטרת הפרויקט היא להגביר את השקיפות השלטונית בישראל, ולאפשר לציבור להכיר את פעילות נבחריו.
 23. מרכז מהות – מידע הדרכה ותעסוקה לנשים: http://www.mahutcenter.org
  מרכז מהות – עמותה המחוייבת לקידום מצבן הכלכלי-תעסוקתי של נשים בגיל המבוגר – גיל 45 פלוס. העמותה מקדמת ערכים של צדק בשוק תעסוקה ומעודדת גישה של שוויון הזדמנויות וחופש מאפליה ומחסמים נוספים על רקע גיל ומגדר, לצד מתן אפשרות למחיה מכבדת וברת קיימא עבור מגוון אוכלוסיות.
 24. עוס"ים שינוי – סטודנטים למען עתיד העבודה הסוציאלית ושירותי הרווחה בישראל: https://sites.google.com/site/swosimshinooy
  עוס"ים שינוי היא קבוצה של סטודנטים לעבודה סוציאלית שקמה בעקבות פתיחת הסכמי השכר הקיבוציים של העובדים הסוציאליים בינואר 2010. מטרת ההתאגדות להוות קבוצת לחץ על האיגוד בפרט ועל מקבלי ההחלטות ככלל.
 25. עיר לכולנו: www.city4all.org.il
  עיר לכולנו היא תנועת פוליטית על מפלגתית הפועלת בתל אביב יפו. עיר לכולנו איננה תנועת מחאה אלא תנועה פוליטית עירונית; ככזו, היא אינה מסתפקת בסימון התחומים הטעונים שינוי אלא גם מציעה תוכנות מעשיות ומפורטות  בכל אחד מתחומי החיים בעיר.
 26. עמותת מורשתנו – הצהרה דמוקרטית: http://he.morashtenu.org.il
  עמותת "מורשתנו-אמנה לדמוקרטיה" הוקמה על ידי קבוצת עולים חדשים ו-ותיקים לצד אנשי ציבור ישראלים המודאגים ממצבה הפוליטי והחברתי של מדינת ישראל ובפרט ממצבה של קהילת העולים. המניע להקמת העמותה היה חוסר השתלבות של ציבור העולים בחיים הציבוריים בישראל אשר גרם להם לא להיות חלק מהחברה הישראלית ככל וחלק מהחברה האזרחית בפרט. חברי העמותה שואפים לחברה ישראלית סובלנית, בעלת ערכים של כבוד האדם, דמוקרטיה, רב תרבותיות וקבלת השונה.
 27. עתידנו: http://atidenu.co.il
  תנועת "עתידנו"- למען עתיד העבודה הסוציאלית בישראל קיימת מאז שנת 2007. התנועה קמה מתוך התארגנות ספונטנית של עובדות ועובדים סוציאליות/ים ונקראה בתחילת הדרך 'מטה המאבק למען עתיד העבודה הסוציאלי'.  התנועה שמה לה למטרות לקדם מאבק על שיפור תנאי השכר של העובדות/ים הסוציאליות/ים, לעצור את הפגיעה שגורמת הפרטת השירותים החברתיים בעובדות/ים ובלקוחות ולהילחם על מעמדו ועתידו של המקצוע. תנועת עתידנו רואה בדאגה את קריסתה של מדינת הרווחה בישראל ומעוניינת להפוך את ציבור העובדות והעובדים הסוציאליים לשחקן משמעותי וקובע בזירת המדיניות החברתית- כלכלית במדינת ישראל.
 28. צ"ח – סטודנטים למען צדק חברתי: מאתר אוניברסיטת בן גוריון.
  קבוצת צ"ח (סטודנטים למען צדק חברתי) החלה לפעול בקמפוס אוניברסיטת בן גוריון בשנת 2008. כל החברות והחברים בקבוצה פועלים בהתנדבות מלאה. הקבוצה עוסקת בנושאים של צדק חברתי. עד היום התמקדה הקבוצה ב: עובדות הקבלן באוניברסיטה, התו החברתי (תעודות כשרות חברתיות לעסקים בבאר שבע), נגישות לבעלי מוגבלויות באוניברסיטה ומניעת הטרדות מיניות בקמפוס.
 29. צנטוריון: http://cent-israel.livejournal.com
  עמותת "צנטוריון" מפעילה קו מידע למתן ייעוץ ומידע בנושא זכויות עובדים. במסגרת קו מידע ניתן לקבל ייעוץ על זכויות המגיעות לכלל העובדים ובין השאר, עובדי קבלן בתחום השמירה וניקיון.
 30. קו לעובד: http://www.kavlaoved.org.il
  קו לעובד הינה עמותה ללא כוונת רווח, שמטרתה להגן על זכויות העובדים המקופחים ביותר במשק הישראלי. העמותה מסייעת לעובדים שזכויותיהם הופרו  באמצעות סיוע פרטני ופעילות ציבורית כוללת.  מאז הקמתה בשנת 1991, מסייעת עמותת קו לעובד לעובדות ולעובדים אזרחי ישראל, למהגרי ולמהגרות עבודה, לעובדות ולעובדים פלסטינים מהשטחים הכבושים, לפליטים, למבקשי מקלט ולקורבנות סחר בבני אדם למצות את זכויותיהם. כמו כן, העמותה פועלת לשינוי חקיקה ולהעלאת המודעות הציבורית לזכויות עובדים.
 31. שדולת הנשים בישראל: http://www.iwn.org.il
  שדולת הנשים בישראל היא עמותה עצמאית וא-מפלגתית, המובילה מזה 27 שנים שינוי חברתי בישראל. מטרת השדולה להפוך את ישראל למדינה שוויונית בה זוכים כל אזרחיה ואזרחויותיה לשוויון, להלכה ולמעשה. השדולה פועלת להרחבת מעגל הנשים הפעילות והמודעות לצורך בשינוי, בעיקר בפריפריה ובקרב אוכלוסיות ייחודיות, וכן מעודדת נשים להגיע לעמדות מנהיגות ולתפקידים נבחרים.
 32. שתי"ל: http://www.shatil.org.il
  שתיל הוא ארגון הפועל למען שינוי חברתי יחד עם פעילים, ארגונים, רשתות ותנועות חברתיות בארץ ובעולם. כל אלה מייצגים קבוצות תרבות וזהות שונות, ובהם יהודים ופלסטינים אזרחי ישראל. שתיל הוקם על ידי הקרן החדשה לישראל כדי לסייע לבנייתה של החברה האזרחית ולחיזוקה, על ידי תמיכה בארגונים הפועלים למען שינוי חברתי בישראל. שאיפת הארגון לקיים חברה ברוח השוויון לכלל האזרחים והתושבים במדינת ישראל – חברה שתאמין בעקרונות הצדק החברתי, הכלכלי והסביבתי ותפעל למענם; חברה שתקדם את זכויות האדם והאזרח, תכבד את השונות והפלורליזם הדתי והתרבותי ותכיר בחשיבות ייצוגן של קהילות זהות וקבוצות לאומיות שונות; חברה שתאפשר לכל אזרח ותושב להרגיש שהוא שותף מלא ושווה זכויות במדינת ישראל.
 33. מורות היל"ה: http://hila.workers.org.il
  תכנית היל”ה היא תכנית של משרד החינוך להשלמת השכלה לנוער נושר. התוכנית מופעלת ע”י החברה למתנ”סים, חברת קבלן העובדת עם משרד החינוך. בתוכנית מועסקים כ- 1500 עובדים, בעיקר מורות ומורים, העובדים עם נוער נושר בכ 160 מרכזים ברחבי הארץ. ארגון מורות היל"ה נאבק על זכויות העובדים הבסיסיות של חבריו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s