חזון ומטרות

 

הקואליציה הארצית להעסקה ישירה מורכבת מארגוני עובדים, ארגוני סטודנטים, ארגונים חברתיים, ועדי עובדים ופעילים חברתיים, והוקמה כדי לקדם נורמה של העסקה ישירה במשק העבודה הישראלי.

במשק הישראלי מתקיים אי-שוויון מן החריפים ביותר במדינות המפותחות. הפערים בין העבודה להון, בין עשירים לעניים, הם עמוקים מידי, ולצידם מתקיימים גם פערים ניכרים בין קבוצות עובדים שונות. עובדות ועובדים רבים מידי בישראל, גם כאשר מקבלים שכר ותנאים נלווים כלשהם, מתקשים מאוד להתפרנס בכבוד, בשל שכר נמוך, היקפי משרה קטנים, או חוסר בביטחון תעסוקתי סביר אשר יאפשר להם בחירה, תכנון ושליטה על גורלם ועל עתידם בשוק העבודה.

מגוון של בעיות בתחום התעסוקה מזמין שינוי בנושאים רבים, כמו למשל: שינוי מסגרות השכר והפנסיה, שינויים במדיניות המיסוי, צמצום היקף ההעסקה הקבלנית, הרחבת אחריות המדינה לאכיפת זכויות עובדים, עידוד התארגנות עובדים, הנהגת מדיניות פעילה לשילוב אוכלוסיות מודרות ומגוונות בתעסוקה, איזון בין שעות עבודה למחויבות משפחתית, ועוד. על כן, בחתירה לכונן תעסוקה צודקת ושוויונית בישראל, אין פתרון קסם אחד, סוגיה אחת אשר פתרונה או קידומה יחולל לבדו את רוב השינוי הנדרש….

….להמשך הקריאה אודות החזון ומטרות הקואליציה להעסקה ישירה לחצו לפתיחת קובץ חזון ומטרות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s