תקשורת – הקואליציה להעסקה ישירה בחינוך

לכבוד יום המורה – לילי בן עמי  בראיון בתוכנית של צ'יקו מנשה/קרן נויבך ברשת ב,  של תנאי ההעסקה של המורות וכמובן לנושא מורות הקבלן 26/11/2013

 לילי מדברת על הפער הבלתי נסבל בין ההצהרות של שר החינוך, שי פירון, על כוונתו לחסל את התופעה של מורי הקבלן, לבין חוסר המעש בשטח: סירוב לפגוש את נציגי מורות הקבלן, ושום סימן לפעולה למימוש היעד השאפתני הזה.

בעקבות הודעת השר פירון להוציא קייטנות מטעם משרד החינוך ולהעסיק את הצוות החינוכי באמצעות גופים מתווכים, נשלח מכתב לשר החינוך,  בו התבקש השר לבחון מחדש את נושא ההעסקה המתווכת וגם לקחת אחריות ישירה על הפיקוח של תנאי ההעסקה. כלומר, לוודא שאותו צוות חינוכי יועסק על פי חוק, יחד עם כל הזכויות הסוציאליות.

אריאל ליבמן, פעיל בקואליציה הארצית להעסקה ישירה ובוועד מורות היל"ה, מדבר עם אסף ליברמן בתכנית "שישבת" (גל"צ) על החשש מפני צורות העסקה קבלניות ופוגעניות של העובדות והעובדים בתכנית הקייטנות המסובסדות עליהן הכריז יומיים קודם לכן שר החינוך, שי פירון

משרד החינוך הפריט (גם) את הפעלת ההשתלמויות למורות, ורשת עתיד זכתה במכרז.
לילי בן עמי, רכזת "הקואליציה הארצית להעסקה ישירה" מדברת עם גל גבאי בתכנית "עושים סדר חדש" 26/11/13 על מוסר התשלומים של עתיד: עיכוב תשלומים למאות מרצות ומרצים לעיתים לתקופה של שנה(!) שלמה.
תגובת משרד החינוך ורשת עתיד: אנחנו משלמים בזמן. אפשר להכנס לדף הפייסבוק "גם אני מרצה שלא קבל שכר מ"עתיד" ומהפסג"ה", ולהיווכח במו עיניכם האם יש אמת בתגובות האלה

"צינור לילה" מקדישים אייטם לבעיית ניצול מורי הקבלן ולחוסר הוודאות בו נתונים מורי בית-הספר הפתוח-הדמוקרטי ביפו, יומיים לפני פתיחת שנת הלימודים. שודר ב-25.8.13

מורות הקבלן הפריעו להתנהלות לכנס החינוך היוקרתי

וקיבלו הבטחה מהשר "לא יהיו מורי קבלן בישראל"

מורות קבלן נכסנו  לכנס החינוך היוקרתי של "פורום הפיס לחינוך" שהתקיים היום 22.8.13 בחולון, במעמד נשיא המדינה, שר האוצר ושר החינוך.
כאשר שר החינוך ביקש לפתוח בדברים, מספר מורות ומורים מהקהל הניפו שלטים בהפתעה וקראו אל השר להעביר להעסקה ישירה את מורות ומורי הקבלן. קריאות המחאה שיבשו את הכנס והביאו את המנחה, אברי גלעד, לקרוא שוב ושוב לסדר.
 
"מזה ארבעה חודשים אנו מבקשים להפגש עם השר והוא מסרב" אומר אריאל ליבמן, ממובילי המאבק וחבר הנהגת הקואליציה להעסקה ישירה בחינוך, "מאז הבטחתו הראשונה בנושא לא היתה כל התקדמות. לא יתכן שהנושא ידחק אל תחתית סדר העדיפויות של השר. בכוונתנו להמשיך ולפעול על מנת לוודא שהנושא של תנאי ההעסקה של כוח ההוראה יעמוד לנגד עיניו של שר החינוך לכל אורך הקדנציה שלו".
שקף הפרטת החינוך צילם אריאל ליבמן
שקף הפרטת החינוך צילם אריאל ליבמן
שר החינוך הטרי, נראה מוטרד מבעד למסכי הטלויזיה. הארוע כולו  שודר בשידור חי בערוץ 2 (רשת). כאשר ההמולה שככה, הוא התגונן וסיפר כי נפגש עם לילי בן עמי, ממנהיגות המאבק בהפרטת החינוך וחברת הנהגת הקואליציה להעסקה ישירה בחינוך. השר הבטיח "אנחנו נתקן את הדבר הזה". בדבריו התחייב מפורשות כי בתוך שנתיים יועברו רוב מורי הקבלן להעסקה ישירה. את דבריו סיים בהצהרה "לא יהיו מורי קבלן בישראל"  לקול תשואות ומחיאות כפיים מהקהל.
   
אורנה עמוס, מייסדת הקואליציה הארצית להעסקה ישירה, הגיבה "ציפייתנו מהשר היא למעשים ולא למילים והבטחות". היא הוסיפה כי בכנס עצמו הוצגה עדות מדאיגה המלמדת על היקף התופעה המתרחבת, באמצעות שקף  שכותרתו "ומי מנהל את המערכת בשטח?" לדבריה "לפי הנתונים שהוצגו בכנס – כמעט 50% משירותי החינוך מסופקים ע"י מלכ"רים וחברות פרטיות".
צפו בוידאו המפגש שהוכן על ידי הקואליציה

צפו בוידיאו של תגובת השר פירון

הודעה לעיתונות הצבעת שי פירון בעד – 11.7.13
הודעה לעיתונות – מכירת חיסול של מורי קבלן – 26.6.13
מעריב / פירון: בתוך שנתיים לא יהיו מורי קבלן 15.4.13. לצפייה בהגדלה לחצו על התמונה:
מעריב מורי קבלן פירון 15-4-13
רשימת אייטמים

הדרכה בנושאי תקשורת:
הדרכה – 11 הכללים לנאום טוב
הדרכה – הודעה לעיתונות
הדרכה – הופעה בטלוויזיה
הדרכה – הזדמנויות פוטוגניות ואירועים תקשורתיים
הדרכה – רשימת תיוג למסיבת עיתונאים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s